Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Carpathia Festival

Festiwal
Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego
22-23.08.2020

Opis

Carpathia Festival to międzynarodowy festiwal muzyczny odbywający się corocznie w Rzeszowie. Jest to obecnie wydarzenie kulturalne o światowym zasięgu, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Główną nagrodą jest promocja zwycięzcy poprzez dofinansowania wydania płyty lub kosztów organizacji trasy koncertowej – 15.000 zł, zaproszenie do koncertu w kolejnej edycji Festiwalu oraz pamiątkowa statuetka.
Do tej pory na „Rzeszów Carpathia Festival" zgłosili się wokaliści i zespoły z 30 krajów świata, a wśród laureatów znaleźli się m.in.: zespół Pectus, Kasia Popowska, Sarsa, Kasia Moś, Marek Ztracený (zdobywca czeskiego Słowika), Peter Cmorik (zdobywca słowackiego Złotego Słowika). W koncertach gwiazd wystąpili m.in.: Agnieszka Fatyga, Kasia Kowalska, Ryszard Rynkowski, Natalia Kukulska, Maja i Andrzej Sikorowscy, Maryla Rodowicz, Grzegorz Turnau, Patrycja Markowska, Janusz Radek, Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska, Ewa Farna, Gordon Haskell, Kamil Bednarek, Michał Szpak i zespoły: Pectus, Kombii, Bracia, Bajm, Łzy, De Mono, Varius Manx, Perfect Symfonicznie, RSC, Universe.
W 2017 r. po raz pierwszy nagrody przyznały takie instytucje jak: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Związek Polskich Autorów i Kompozytorów ZAKR i Fundacja im. Krzysztofa Dzikowskiego w Warszawie. Krzysztof Dzikowski – autor legendarnych polskich przebojów, m.in.: „Anna Maria", „Ciągle pada", „Tak bardzo się starałem", „Niebo z moich stron", „Śpiewam pod gołym niebem" – był Gościem Honorowym Festiwalu w 2018 r.

Zwiń Czytaj więcej

Główne cechy

Lokalizacja

Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego
Pokaż mapę

Masz dodatkowe pytania?

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania na temat tej oferty wydarzenia, skontaktuj się z Organizatorem.

Wyślij wiadomość do przedsiębiorcy
Data ostatniej aktualizacji: 20.07.2020, 10:38

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Carpathia Festival
Festiwal
Data:
22-23.08.2020
Wydarzenie obejrzało już 403 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać