Muzeum Dobranocek w Rzeszowie mieści się w centrum miasta, w pobliżu rzeszowskiego rynku. Muzeum zostało powołane uchwałą Rady Miasta w dniu 29 stycznia 2008 roku. Prezentowane są w nim eksponaty ze zbiorów Wojciecha Jamy. Kolekcja „Muzeum Dobranocek” została przekazana miastu aktem notarialnym 24 stycznia 2008 roku. Muzeum Dobranocek zostało oficjalnie otwarte 22 marca 2009 roku.
Obok lalek z filmów kukiełkowych, w muzeum można zobaczyć różnego rodzaju przedmioty związane z popularnymi dobranockami. Wśród nich zabawki, książki, plakaty, walory filatelistyczne, opakowania po artykułach spożywczych, kosmetykach, często jeszcze z oryginalną zawartością. Ozdobą kolekcji są oryginalne lalki z filmów Miś Colargol, Miś Uszatek, Plastusiowy pamiętnik, Kolorowy świat Pacyka, Maurycy i Hawranek.
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie to obiekt gdzie zobaczymy wyjątkową kolekcję pamiątek związanych z popularnymi animacjami dla dzieci czyli dobranockami.
Muzeum powstało ze zbiorów Wojciecha Jamy i jest często odwiedzane zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych.
Muzeum patronują bohaterowie najstarszej polskiej dobranocki – Jacek i Agatka. Obiekt oddany został do użytku zwiedzających w 2009 roku i od tej pory jest często odwiedzany zarówno przez osoby indywidualne jak i grupy zorganizowane.
Początkowo obiekt funkcjonował na ulicy Słowackiego 8 potem przeniesiono go na ulicę Mickiewicza. Znajdziemy tu bohaterów takich animacji jak : Miś Uszatek, Przygody Misia Colargola, Mały Pingwin Pik-Pok, Kolorowy Świat Pacyka, Plastusiowy pamiętnik i wiele innych. Oprócz tego w tutejszych zbiorach znajdują się również maszynopisy scenariuszy pierwszej polskiej dobranocki Jacek i Agatka czy jedyny istniejący rękopis.
Muzeum kryje też folie z kadrami z filmów animowanych, szkice czy tła filmowe. Można tu zobaczyć również przedmioty codziennego użytku ozdobione wizerunkami bohaterów dobranocek.
Wizyta w tym miejscu zainteresuje z pewnością zarówno dzieci, które zobaczą jakie bajki oglądali ich rodzice, ale i dorosłych, którzy przeniosą sie w czasy swojego dzieciństwa.