Dodaj do obserwowanych
Archiwalne

Piknik Nauki EKSPLORACJE

Piknik
Rzeszów, Piknik Nauki

Opis

Piknik Nauki EKSPLORACJE to wydarzenie, którego celem jest popularyzacja nauki oraz techniki, propagowanie interaktywnego modelu przekazywania wiedzy, edukacji nieformalnej oraz promocja projektu utworzenia podkarpackiego centrum nauki.
Piknik Nauki EKSPLORACJE to atrakcyjne pokazy naukowe, intrygujące warsztaty poznawcze oraz interaktywne eksponaty, dostępne w przestrzeni miasta i w murach uczelni, dla dzieci, młodzieży, osób dorosłych, rodzin oraz grup zorganizowanych. Głównym celem będzie ukazanie i popularyzacja wiedzy naukowej i technicznej, lokalnych osiągnięć naukowych, bogactwa zasobów przyrodniczych oraz propagowanie idei i metod stosowanych w edukacji nieformalnej oraz poza formalnej.
Misja i program ukierunkowany będzie na pokazanie różnorodności i wzajemnych powiązań pomiędzy trzema makro-obszarami wiedzy, opisanymi za pomocą haseł „My ludzie”, „Świat wokół Nas” oraz „Nasza Cywilizacja” zaczerpniętych z założeń programowych Podkarpackiego Centrum Nauki.
Piknik Nauki EKSPLORACJE odbędzie się w Rzeszowie w pierwszy, wrześniowy weekend, a jego główna część w sobotę 5 września w godz. 11:00-18:00, w tradycyjnej lokalizacji w centrum miasta, nieopodal rzeszowskiego zamku i fontanny multimedialnej. Poza główną częścią będzie można wziąć udział w kilku dodatkowych modułach Pikniku, organizowanych w murach uczelni i instytucji oraz wyjątkowych lokalizacjach w mieście i regionie.

Zwiń Czytaj więcej

Lokalizacja

Rzeszów, Piknik Nauki
Pokaż mapę
Data ostatniej aktualizacji: 20.07.2020, 10:38

Oceny i recenzje

Opublikowanych opinii: 0
Piknik Nauki EKSPLORACJE
Piknik
Data:
05.09.2020 | 11:00 - 18:00
Wstęp:
wolny
Wydarzenie obejrzało już 202 osób
Obserwuj
Przykład
Zapisz się na newsletter
  • Bądź na bieżąco z ciekawymi ofertami serwisu
  • Poznaj możliwości serwisu Atrakcje.pl
Facebook
Loading image

Proszę czekać